Policisté a obecní strážníci navštívili děti v MŠ ve Štěpánově

xaxa

V úterý dopoledne přivítaly děti v mateřské škole ve Štěpánově policisty z oddělení tisku a prevence z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje i strážníky místní obecní policie, kteří si pro ty nejmenší děti připravili besedu na téma jejich osobní bezpečnosti.

Se všemi dětmi si popovídali o nejdůležitějších zásadách bezpečného chování doma, na ulici i v dopravě. Formou her si vyzkoušely i správně vyřešit nejrůznější situace, se kterými se mohou setkat v běžném životě. Naučily se při nich, jak se náležitě zachovat, když jsou samy doma a neznámý člověk jim zvoní u dveří, co všechno je nutné udělat při dopravní nehodě nebo v případě, že u nich zastaví neznámý řidič v autě a snaží se je pod nejrůznějšími legendami nalákat do auta. Policisté s dětmi také nacvičovali správný postup při komunikaci s operačním důstojníkem policie nebo záchranářem na lince tísňového volání.

Nakonec si všichni prohlédli, jak vypadá výzbroj a výstroj policistů a strážníků, která je nedílnou součástí každodenního výkonu jejich služby. A jako odměnu za jejich aktivní přístup ke všem hrám obdržely děti od policistů drobné propagační předměty.

 

sdr

 

pprap. Mgr. Lenka Vanková
tisková mluvčí

pprap. Mgr. Lenka Vanková
vrchní asistent

+420 974 766 236
+420 702 174 096
lenka.vankova3@pcr.cz

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE OLOMOUCKÉHO KRAJE
kancelář ředitele

oddělení tisku a prevence

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..